Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody (22 marca) stał się dla nas inspiracją do przeprowadzenia szeregu zabaw i doświadczeń z wodą w roli głównej, którymi zajmowaliśmy się przez kilka dni. Dzieci zastanawiały się nad tym jak wielką rolę pełni ona w naszym życiu, ale też jakie niesie ze sobą zagrożenia. Wypowiedzi dzieci były niezwykle interesujące i pokazały, jak dużą mają one wiedzę i jak bardzo zainteresowane są otaczającą rzeczywistością. Poruszane przez przedszkolaki zagadnienia wymagały niejednokrotnie sięgania do zasobów internetowych, by znaleźć wszystkie odpowiedzi i wyjaśnić wątpliwości. Przedszkolni badacze sprawdzali też, jak w wodzie o określonej temperaturze rozpuszczają się lub nie poszczególne substancje, np. sól, cukier, mąka, olej. Sporo śmiechu było przy doświadczeniu z pieprzem i płynem do mycia naczyń. Po wykonaniu wszystkich doświadczeń udaliśmy się na świeże powietrze, by kontynuować pracę badawczą tym razem w plenerze. Wszak nadeszła już kalendarzowa wiosna i należało ją powitać śpiewem i tańcem.
Komunikat 2021-03-28, 19:39 | autor: przedszkole 18 przedszkole18