Motylki i Tygryski w muzeum Kurpiowskim w Ostrołęce

W MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ W NASZYM MIEŚCIE
28 marca 2019r. dzieci z grupy TYGRYSKI i grupy Motylki wzięły udział w zajęciach w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w naszym mieście. Dla każdej grupy przewidziano dwa zajęcia. Były to: lekcja muzealna – zwiedzanie aktualnej wystawy oraz zajęcie etnograficzne „Palma kurpiowska”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem podziwiały zgromadzone w muzeum eksponaty. Dopytywały o szczegóły, chętnie przemieszczały się po licznych salach, włącznie z piwnicami, w których panowała niesamowita atmosfera.
Natomiast na zajęciu etnograficznym nasze przedszkolaki dowiedziały się, jak Kurpie przygotowywali się do Wielkanocy. Z nie mniejszym entuzjazmem pracowały nad powstaniem wielkiej palmy kurpiowskiej wykonanej z bibuły karbowanej. Zrobiły także wielkanocne koszyczki z papieru. Było nam bardzo miło. Z żalem wychodziłyśmy.
Serdecznie dziękujemy pracownikom muzeum za tak miłe przyjęcie.
Relacja 2019-04-03, 16:37 | autor: przedszkole 18 przedszkole18