Święto Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada to jeden z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występów dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne opowiadające o historii Polski. Występy przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Wszyscy wspólnie i z wielką dumną odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu specjalnych gości - żołnierzy, którym bardzo dziękujemy.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poszerzenia wiedzy na temat wydarzeń historycznych związanych z naszą ojczyzną i poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”

Relacja 2018-11-28, 16:15 | autor: przedszkole 18 przedszkole18